Decrease font size Default font size Increase font size
Straipsnių peržiūrėjimai
919511

Svečiai

Dabar svetainėje 5 svečiai (-ių) ir narių nėra

Share

 Šiuolaikinis mokytojas – ateities kartų architektas

  Birželio 21 d. Alytaus Šaltinių pagrindinėje mokykloje vyko respublikinė konferencija „Šiuolaikinis mokytojas – ateities kartų architektas". Tai renginys, skirtas STEAM ugdymo tobulinimui ir Erasmus + KA1 „Šiuolaikinis mokytojas – ateities kartų architektas“ ir KA2 „Inovatyvi, vertybėmis grįsta lyderystė“ projektų viešinimui. Sulaukėme svečių iš respublikos Šaltinių (-io) vardą turinčių mokyklų (Panevėžio, Tauragės ir Raseinių), iš Joniškio „Saulės" pagrindinės mokyklos bei kolegų iš Alytaus miesto švietimo įstaigų.

 

   Konferencijos dalyvius pasveikino miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Silvija Peštenienė. Putinų gimnazijos abiturientės (buvusios mūsų mokyklos mokinės) Agnė ir Audronė konferencijos dalyviams dovanojo savo sukurtą teatro brandos egzamino darbą – etiudą „Nebijok būti savimi“, pagal Richardo Bacho kūrinį „Džonatanas Livingstonas žuvėdra“.

   Pagrindinį pranešimą „STEAM ugdymas – grįžimas prie mokymosi gyvenimui?“ skaitė Paulius L. Tamošiūnas, VU Biotechnologijos instituto, mokslo darbuotojas, STEAM ugdymo veiklų koordinatorius. Taip pat savo įžvalgomis apie STEAM pasidalino biologijos mokytoja metodininkė Regina Gimbutienė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Janina Ivašauskienė. Vėliau, dirbdami penkiose sekcijose, konferencijos dalyviai dalijosi savo sukaupta patirtimi, bendravo.

   Po pertraukos Menų ir mokymų namų vadovė Rimanta Vaičiakonytė su grupe mokyklos mokytojų pakvietė visus į forumo teatrą. Viešnia pristatė šio teatro metodiką: „Forumo teatro forma nuo kitų skiriasi tuo, kad žiūrovai yra ir aktoriai, vaidinimas nėra baigtinis, jis nuolat kinta pagal žiūrovų siūlymus“. Konferencijos dalyviai turėjo progos patys sudalyvauti mini etiudo kūryboje, gavo dovanų Menų ir mokymų namų išleistas knygas.

   Konferencijos pabaigoje Erasmus+ projektų KA1 „Šiuolaikinis mokytojas – ateities kartų archtektas“ ir KA2 „Inovatyvi, vertybėmis grįsta lyderystė” dalyviai pasakojo savo istorijas iš vizitų užsienio šalių – partnerių (Ispanijos, Bulgarijos, Lenkijos, Islandijos, Suomijos, Čekijos ir Jungtinės karalystės) mokyklose. Buvo pasidžiaugta, kad ir mūsų mokyklose vyksta ugdymo pokytis, taikoma vis daugiau įdomių metodų. Viso renginio metu išgirstas idėjas vizualizavo Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos dailės mokytojas metodininkas Vitas Zabita.

   Nors ketvirtadienis buvo pati karščiausia savaitės diena, vis tik tikimės, jog konferencijos dalyviai vieni iš kitų pasisėmė patirties, išgirdo naujų dalykų, kuriuos pritaikys savo veiklose. Lauksime naujų susitikimų.

 Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Milda Kochanskienė

Ieškoti...

Dalyvaujame projektuose

Bendradarbiaujame